Arch. Gabriel

Archanjel Gabriel

(Gavriel, Gabrielus, Jibrīl, Jibrail)

„Boh je moja sila“
 

Čakra : Koreňová čakra, prvá
Farba : Biela
Chrám : Štát Kalifornia,
  medzi Sakramento a horou Shasta
 

V čom pomáha:   Archanjel Gabriel má na starosti zem, vládne sile mesiaca, preto má na starosti aj príliv a odliv. Je vlastne ako jediný z archanjelov, ktorý zodpovedá ženskej časti bytosti. Jeho energia je veľmi podobná energii Matky Márie. Kto chce túto energiu pocítiť, musí sa vzdať akéhokoľvek odporu vo svojom srdci (smútok, nenávisť, zlosť, zúfalstvo, bolesť). Keď začne táto čistá energia vychádzať z nášho srdca von, začnú sa objavovať jemné ženské časti našej bytosti. Objavuje sa všade tam, kde ide o oslobodenie a naplnenie ženskej časti bytosti. Pokiaľ sa budete pýtať sami seba, čo znamená slovo „Matka“, s ktorým sa tam veľmi často stretávame, nuž preto, že je ženskou časťou Boha a patrí jej veľmi veľká úcta a rešpekt. Keď prídete a spoznáte to, že Matka a Otec sú jedno, prídete k veľkému poznaniu. Veľmi často býva zobrazovaný ako drží v ruke ľaliu, symbol čistoty a pravdy. No kreslia ho aj ako Božieho posla, ktorý drží v ruke brko a atrament. Týmto poslom v skutočnosti je, osvetľuje tajomstvo týkajúce sa našich reinkarnácii. Zvestuje pred narodením ich poslanie v tom živote, ktorý idú prežiť, taktiež im povie, čo v prípade splnenia poslania dostanú, aké dary. Pomáha nám vravieť pravdu s úprimnosťou a otvorenosťou, zvyšuje k tejto pravde rešpekt, pomáha nám viesť sa vnútorným hlasom a intuíciou.

   Vedie dúfajúcich rodičov k počatiu svojho dieťaťa, a taktiež sprevádza pri adopcii. Pomáha rodičom pri výchove ich detí. Ak sú rodičia citliví a vcítia sa do dieťaťa, prídu na to, čo v skutočnosti potrebuje, ukáže nám samo, akým smerom by sa chcelo uberať podľa svojej vlastnej vôle, nie podľa našej. Stará sa o to, aby uchránil v nás to, čo je v nás prirodzené a čisté. V každom z nás sa neopakovateľným spôsobom prejavuje Boh. Zmyslom života každého človeka je zviditeľniť čistý obraz Boha a stať sa tým človekom, ktorým v hĺbke srdca v skutočnosti sme. Žijem tu pre poslanie, ktoré nám zvestoval Archanjel Gabriel, toto poslanie za nás nemôže nikto naplniť, iba my sami. Zvestuje posolstvá tým, ktorí sú ochotní počúvať svoje vyššie JA, spojené s Bohom, aby sme sa naučili rešpektovať svoju vlastnú podstatu. Je tým, ktorý prináša dobré správy, zdravý rozum a božský súcit. Je Archanjelom radosti a pravdy.

   V kresťanskej tradícii sa Archanjel Gabriel uznáva ako posol Boží, preto ho považujú za svojho patróna práve profesie ako televízia, rádio, telekomunikácie, diplomacia. Ďalej pomáha hercom, obchodným agentom, hudobníkom, tanečníkom, reportérom, novinárom, textárom, spevákom. Je patrónom všetkých komunikačných technológii. V novom zákone sa uvádza ako ten, čo sa zjavil Zachariášovi a povedal mu o narodení jeho syna Jána Krstiteľa (predchodca Ježiša Krista, matka Alžbeta), taktiež oznámil Panne Márii o narodení Krista (počne z Ducha Svätého a porodí Syna Najvyššieho a Spasiteľa sveta). Taktiež bol tým, ktorý nadiktoval Mohamedovi duchovný text islamu Korán. V starom zákone sa spomína, ako postavil spadnutého Daniela a prorokoval mu o príchode Mesiáša.

  Privolajte si Archanjela Gabriela kedykoľvek potrebujete uvoľniť moc, silu k transformácii, harmonizácii, očiste, liečbe. Dodá vám lásku, zaistí vašu silu. Poproste, aby otvoril vaše tvorivé cesty, aby ste získali tú správnu inšpiráciu, čiže to správne vedenie. Často sa s ním rozprávajte. Vie byť všade tam, kde ho niekto potrebuje. Pretože ho neobmedzuje ani čas ani priestor. Vie súčasne pomáhať viac ľudom naraz. Ak ho potrebujete, tak si stačí pomyslieť alebo ho zavolať. Potom mu už treba iba povedať, čo od neho potrebujete. Pomáha otvoriť vašu myseľ k realizácii ordinálnych nápadov. Keď potrebujete poradiť pred začiatkom nejakého umeleckého projektu, diela, je to práve on, kto vám pomôže. Poproste ho aby vás naučil byť pokornými služobníkmi.

  • nádej, vzkriesenie, odpustenie, zrodenie
  • pri adopcii dieťaťa, plodnosti a počatí, pomáha nám liečiť aj naše vnútorné dieťa
  • vyššia úroveň vedomia, cesta späť ku svetlu
  • projekty spojené z umením
  • ochranca pravdy a Božský posol
  • ukáže vám plán vášho života
  • naplnenie sa šťastím, radosťou, tvorivosťou
  • stanovenie si nových cieľov
  • beznádej, depresie, zmena deštruktívnych vzorcov
  • pomáha pochopiť sny, mentálne obrazy, vízie

Dantecharlie.