Arch. Rafael

Archanjel Rafael

(hebr. Refáél, Rafa il, Raphael)

„Boh vylieči“
 

Čakra : Čelová - šiesta
Farba : Zelená
Chrám : Fatima, Portugalsko
 

V čom pomáha:


 • vyliečenie tela, umu, ducha a duše
 • vyučovanie v zamestnaní – hudba, veda, matematika, medicína
 • potreba jedla
 • zlepšenie medzinárodných vzťahov
 • jasnovidenie, otvorenie tretieho oka
 • lieči nielen ľudí, ale aj zvieratá
 • liečenie prostredníctvom lásky, sebaliečenie
 • pomáha nájsť stratené domáce zvieratá
 • spoznať vlastné poslanie
 • čistenie priestorov, vyháňanie duchov
 • ochranca pri cestovaní

   Je patrónom lekárov, cestovateľov. Jeho energia je veľmi jemná, smaragdovozelená. Pri cestovaní nám pomáha nielen ako dobrý ochranca na našich cestách, ale nám pomôže naplánovať cesty, ubytovanie. Je dosť často vyobrazovaný s palicou a cestovnou fľaškou. Jeho meno sa skladá z dvoch hebrejských slov: Rapha – doktor, uzdraviteľ, el – Boh, Božie svetlo. Je mocným liečiteľom fyzických tiel, nielen ľudských, ale aj zvieracích. Má silu k vyháňaniu démonov a zlých duchov. Vraj dal Šalamúnovi prsteň, na ktorom bola vyrytá šesťcípa hviezda. Šalamún tento prsteň využíval k očisťovaniu priestorov a ľudí od duchov. Je považovaný za archanjela uzdravovateľa, pretože práve on uzdravil na Boží príkaz Sáru a Tobiáša. V tejto súvislosti sa o Archanjelovi Rafaelovi píše hlavne v knihe Tobiášovej. Tobiášovi sa predstavil ako Azarjáš. Rafael ho sprevádzal na jeho ceste do Médie. Tu uzdravil jeho mladú dievčinu Sáru, ktorú zbavil démona. Po návrate uzdravil Tobiáša, ktorého zbavil slepoty. Pri tejto ceste ukázal Tobiášovi ako využiť ostatky ryby, ako z nej urobiť hojivé masti a balzamy. Preto je dobré si ho privolať, keď potrebujeme pri liečbe použiť prírodné liečivá, hlavne nás vedie ako si ich pripraviť.

   Archanjel Rafael nás učí ako vyliečiť vzťahy. Pomáha získať nadhľad tým ľudom, ktorí zúžili svoju spiritualitu na systém pravidiel a prikázaní. Pomáha pri liečení tela, duše a ducha, pomáha nám pri otvorení tretieho oka, liečenie prostredníctvom lásky, ukazuje nám cestu k sebaliečeniu. Pomáha rodičom, keď sa boja o svoje dieťa. Taktiež pomáha dospievajúcim deťom, aby získali rozumný odstup od svojich rodičov. Pomáha pri zakladaní nových vzťahov, ktoré nie sú založené na obmedzovaní a závislosti. Je sprostredkovateľom lásky od Boha, ktorá nás uzdravuje, lieči. Lieči ľudské srdcia, zbavuje bolesti, vedie k poznaniu. Jeho energia spája mužský a ženský aspekt a odstraňuje protiklady.

   Učí vzájomnej láske medzi partnermi, aby milovali jeden druhého bez ovládania, obmedzovania. Archanjel Rafael nás učí, ako si nenechať zatemniť rozum a nepodľahnúť netolerancii a agresivite, ako vnímať svoje potreby a potreby svojich blízkych. Dodáva nám veľkorysosť a ukazuje nám, ako s láskou prijímať veci také, aké sú. Naše bytie oddelené od Božej jednoty zažívame denne ako nedostatok, ktorý nás motivuje k zmene tohto neuspokojivého stavu. Ukazuje nám cestu z utrpenia a  vedie k poznaniu pravdy, prečo sa potýkame s určitým druhom bolesti. Tým, že hľadáme cestu k jeho energii, spoznávame naše nevyriešené emócie, ktoré nám spôsobujú nielen telesné, ale aj duševné poškodenie. Takéto uzdravovanie niekedy nebýva ľahké, pretože vďaka strachu zo zmeny a  nepríjemnej pravdy v nás, ktorá nás niekedy až desí, stroskotávame na vlastnom odpore. Keď potrebujete očistiť miestnosť, priestor alebo niekoho, na koho zasadol duch, alebo nízka energia, treba si ho privolať na pomoc s Archanjelom Michaelom.

   Privolajte si Archanjela Rafaela kedykoľvek sa vnútri duše niečoho bojíte alebo ste vo fyzickej tiesni. Dodá vám odvahu, zaistí liečenie, uzdravenie. Poproste, aby zosilnil vašu vieru v Božskú lásku, pomohol rozvíjať vašu schopnosť, ako rozvíjať cestu vášho vedenia. Často sa s ním rozprávajte. Vie byť všade tam, kde ho niekto potrebuje, pretože ho neobmedzuje ani čas ani priestor. Vie súčasne pomáhať viac ľudom naraz. Ak ho potrebujete, tak si stačí naňho pomyslieť alebo ho zavolať. Potom už iba treba povedať, čo od neho potrebujete. Opakovanými apelmi sa môžete zbaviť bolesti, chorôb, úzkosti, nielen vy, ale môžete poprosiť o jeho pomoc pre domáce, ale i divé zvieratá.