Bylinky a ich používanie

Prírodná kúra na liečbu poúrazových stavov, zlomenín, pohybového ústrojenstva a chrbtice.

Bylinky sú mimoriadne účinné na liečbu všetkých ochorení pohybového ústrojenstva. Správnym liečebným postupom dokážu v tomto smere úplné zázraky. Pri vážnejších prípadoch však treba byť trpezlivejší. Regenerácia trvá niekedy aj rok, ale zvyčajne stačí 1-2 mesačná regeneračná bylinná kúra, ktorá prináša viditeľný účinok. Kúra obsahuje rastliny s protizápalovým a regeneračným účinkom. Užíva sa vnútorne dvakrát denne a zvonka si poranené miesto natierame regeneračnou masťou viackrát denne. Okrem iných veľmi osožných byliniek, v kúre je použitý kostihoj lekársky, bez ktorého je liečba nemysliteľná a ďalšie bylinky s regeneračným, protizápalovým a upokojujúcim účinkom, napríklad orech kráľovský, medovka, mäta, levanduľa  .

Bylinná kúra na zapálené ďasná, na bolesti zubov.

Na zapálené a bolestivé ďasná a na bolesti zubov sú bylinky vynikajúce. Dokážu vyliečiť aj väčší zápal a potlačiť neznesiteľnú bolesť. Bolestivé a zapálené miesta vtedy ošetrujeme viackrát denne, čím častejšie, tým skôr zápal i bolesť ustúpi. Zubný kaz sa však vyliečiť nedá, tu nám pomôže iba návšteva zubára, ale ak nás z akéhokoľvek dôvodu bolia zuby, máme z nich opuchnuté a zapálené ďasná, alebo nám ďasná na bolestivých miestach hnisajú a krvácajú pomôže nám kúra na zapálené ďasná a bolesti zubov, ktorá obsahuje okrem iných vynikajúcich byliniek aj kostihoj lekársky, orech kráľovský, mätu, repík, šalviu lekársku.

Kúra na regeneráciu ciev, posilnenie krvného obehu a činnosti srdca, na úpravu tlaku.

Bylinná kúra je bezpečná, ak ju užívame v doporučených dávkach. Pri vážnejších ochoreniach srdca však treba užívanie bylinnej kúry prekonzultovať s odborníkom.

Srdcocievne ochorenia sa liečia bylinnými kúrami veľmi dobre, je však potrebná dlhšia doba liečby. Najčastejšou príčinou cievnych ochorení je sklerotizácia a upchávanie ciev. Ak krv nemôže cez cievy dobre prúdiť, trpia jednotlivé tkanivá a orgány, ktoré nedostávajú potrebné množstvá živín a kyslíka pre svoju činnosť. Srdce sa to snaží kompenzovať svojim vyšším výkonom, stúpa preto krvný tlak, cievy sú ešte viac napäté a srdce sa vysiľuje. Tlak nám môže stúpnuť aj vtedy, keď sme pod stálym stresom, máme nedostatok oddychu a premáhame sa k väčším výkonom. Častým dôvodom zvýšenia tlaku bývajú aj obličkové ochorenia a cukrovka.

Naše cievy môžeme prirovnať k autostrádam. Doprava začne viaznuť, ak po nich jazdia staré a pomalé vozidlá a tiež vtedy, ak povrch vozovky nikto neopravuje. Plynulosť dopravy sa zlepší vtedy, ak budeme používať iba rýchle, silné a kvalitné vozidlá, ktoré sa dostanú včas na miesto svojho určenia. Ale aj cesty musia byť v bezchybnom stave, ináč nám kvalitné a rýchle vozidlá nepomôžu. To isté platí aj pre cirkuláciu našej krvi v cievach.

Poznáme viacero výborných liečivých rastlín, ktoré bezpečným spôsobom spriechodňujú upchaté cievy, regenerujú cievne steny, posiľňujú krvný obeh a činnosť srdca, odstraňujú extrasystoly, tachykardie, búšenie srdca a upravujú krvný tlak. Užívame ich v bylinnej kúre na regeneráciu ciev a posilnenie krvného obehu zo začiatku 2x denne neskôr ich stačí užívať 1x denne počas jednoročného obdobia s prestávkami. V kúre sa nachádza viacero vynikajúcich bylín, napríklad cesnak medvedí, hloh, medovka, rebríček, nechtík, schizandra, komonica .

Bylinná kúra na liečbu hemoroidov.

Hemoroidy (zlatá žila) sú kŕčové žily alebo uzlíkové rozšírenia žíl v oblasti konečníka. V uzlíkoch sa často zráža krv, hemoroidy sa zapália a nepríjemne bolia. Vnútorné hemoroidy, ktoré sú vo vnútri konečníka, zvyknú praskať a krvácať. Častejšie sa vyskytujú u obéznych ľudí a u ľudí bez pohybu so sedavým zamestnaním, napríklad u profesionálnych šoféroch. Trpia nimi mnohí podnikatelia, ktorí veľa času trávia za volantom.

Hemoroidy liečime zvonka aj zvnútra. Použitím vhodných liečivých rastlín navrátime žilám pružnosť, čím sa stanú viac elastické a menej budú praskať. Kúra obsahuje napríklad tieto vynikajúce bylinky:  hloh, medovka, kostihoj lekársky , rebríček, nechtík, komonica, skorocel, šalvia.

Kúra obsahujú účinné látky na posilnenie pevnosti cievnych stien, na zastavenie zápalových procesov, odstránenie opuchov, spevnenie a zvýšenie odolnosti cievnych stien a na zlepšenie zlého periférneho prekrvenia.

Diabetická kúra.               

Cukrovkári vedia, že cukrovku je možné držať  "na uzde" vhodnou životosprávou a užívaním prostriedkov, ktoré znižujú hladinu cukru v krvi. Bylinná kúra na cukrovku obsahuje rastliny s "prírodným inzulínom", ale aj bylinky, ktoré regenerujú drobné cievy v tele, na ktorých sklerotizáciu sú cukrovkári veľmi náchylní. Kúra veľmi dobre pôsobí aj na trávenie a metabolizmus a priaznivo vplýva na činnosť pankreasu. Kúra obsahuje veľmi účinnú jastrabinu lekársku, ktorá najviac znižuje hladinu cukru v krvi,  cesnak medvedí, hloh, nechtík, ktoré majú antisklerotizujúci účinok a ďalšie bylinky s podobnými účinkami, napríklad pŕhľavu, púpava, šalviu lekársku, černicu, alchemilku.

Nervové a psychické poruchy:   vyčerpanosť, nespavosť, podráždenosť, únava, úzkosť, stresy, zápaly nervov, polyneuropatie, psychické poruchy, bolesti hlavy, srdcové neurózy

Mnohé bylinky upokojujú nervy, robia nás odolnejšími voči stresom, umožnia nám lepšie spať. Bylinné kúry na nervové problémy nás liečia aj svojimi príjemnými vôňami, ktoré vychádzajú z čerstvo pripravených čajov. Užívať ich môžeme dlhodobo, ale ich okamžitý účinok ocení každý, kto to potrebuje. Sú úplne bezpečné a dávajú do poriadku aj mnohé iné problémy, ktoré so psychickými poruchami zdanlivo nesúvisia. Obsahujú výborné bylinky ako je medovka, hloh, ľubovník, materina dúška, schizandra, levanduľa  .

Bylinná detoxikačná, očistná kúra.

Najlepšiu celkovú očistu, detoxikáciu tela dosiahneme vhodnou bylinnou kúrou. Detoxikovať telo sa nám ťažko podarí užívaním pár kvapiek z nejakej jednej fľaštičky, ktorú nám niekto poskytne. Treba prečistiť krv, trávenie, vylučovanie, posilniť krvný obeh, metabolizmus a činnosť srdca, zlepšiť fungovanie nervového a imunitného systému, posilniť dýchanie, spevniť pohybové ústrojenstvo. K tomu treba komplexnú bylinnú kúru pozostávajúcu z viacerých kvalitných čajových zmesí a z čerstvých bylinných výťažkov. Iba liečivé rastliny obsahujú najvhodnejšie zastúpenie všetkých potrebných účinných látok na dosiahnutie naozajstnej očisty (detoxikácie) tela.  

Bylinnú kúru je možné pripraviť tak, aby boli využité priaznivé vlastnosti liečivých rastlín pre každého zvlášť, pre celkovú očistu a regeneráciu organizmu. Občas je potrebné takúto bezpečnú očistnú prírodnú kúru absolvovať, aby sme sa cítili zdraví a nedovolili chorobám a toxínom ovládnuť naše telo. Bylinná kúra na detoxikáciu organizmu je o niečo väčšia, ako iné bylinné kúry, trvá približne dva až tri mesiace, postupne sa užívajú rôzne čajové zmesi a prípravky.

Kúra detoxikuje organizmus, prečisťuje telo, neutralizuje toxické látky a vylučuje ich z organizmu. Použité bylinky v kúre majú aj antioxidačný účinok.

Zlepšuje stav cievneho systému, posilňuje krvný obeh, regeneruje cievne steny, podporuje krvotvorbu.

Má protistresový účinok, zlepšuje pamäť, podporuje imunitu, zvyšuje odolnosť organizmu voči infekčným chorobám.

Prečisťuje a regeneruje vnútorné orgány, najmä obličky a pečeň.

Obsahuje viacero výborných bylín, napríklad:  alchemilka,echinacea, hloh, ľubovník, komonica, kostihoj lekársky, mäta, medovka, nechtík, orech kráľovský, pamajorán,praslička, pŕhľava, púpava, rebríček, repík, schizandra, skorocel, šalvia lekárska, yzop lekársky.

Prírodná kúra na liečbu dny.          

Dna je porucha metabolizmu purínových látok, pri ktorej sa v organizme hromadí kyselina močová a na rôznych miestach tela (v koži, v kĺboch, v obličkách) sa tvoria jej kryštáliky, ktoré spôsobujú chorobnú bolestivú reakciu. Táto porucha môže vzniknúť aj sekundárne pri krvných chorobách, pri ktorých dochádza k nadmernému rozpadu červených krviniek alebo pri obličkových chorobách. U chorých sa tvoria opuchy rôznej veľkosti na rôznych miestach tela a vznikajú aj obličkové kamene vytvorené zo solí kyseliny močovej. Pri dne je nutné vynechať v strave všetky látky vyvolávajúce zvýšenie obsahu kyseliny močovej v organizme, najmä čokoládu, alkohol, údeniny, vnútornosti, strukoviny, mäsový vývar a vôbec mäsitú potravu.  

Kúra na liečbu dny obsahuje bylinky, ktoré rýchlo zbavujú organizmus nadbytočnej kyseliny močovej a zároveň regenerujú a čistia obličky. Majú aj protizápalový, spazmolytický a bolesť utišujúci účinok, zlepšujú metabolizmus organizmu. Pri dodržovaní horeuvedených  zásad životosprávy a užívaní kúry na liečbu dny dochádza k ústupu opuchov a bolesti a rýchlemu zlepšeniu zdravotného stavu.

Imunitný systém:  oslabená imunita, časté vírusové, plesňové a iné infekčné ochorenia, zotavenie a prečistenie organizmu po chorobe a užívaní liekov s neblahými vedľajšími účinkami. 

Prírodná kúra na posilnenie imunity.          

Imunita nás chráni pred infekciami, nádorovým bujnením, cudzorodými látkami. Rozpoznáva, čo je pre organizmus dobré a čo nie a tiež navodzuje toleranciu na mnohé látky okolitého prostredia. Podieľa sa na bezproblémovom vstrebávaní potravy v tenkom čreve. Je to zložitý systém ochrany, v ktorom sa môžu vyskytnúť rôzne poruchy prejavujúce sa tzv. oslabenou imunitou. Bylinkami môžeme imunite prinavrátiť pôvodné zdravé fungovanie alebo aj posilniť imunitné reakcie preventívne u menej odolných jedincoch pred očakávanými epidémiami. V kúre sú prítomné najmä tieto liečivé rastliny: medovka, echinacea, materina dúška, orech kráľovský, rebríček, schizandra, skorocel.

Prírodná kúra proti obstipácii (zápche).

Ak je peristaltika čriev znížená, alebo tráviace orgány nefungujú tak, ako by mali, dochádza často k zápche (obstipácii), čo je nepríjemný stav u postihnutých jedincoch. Okrem zápchy bolí aj brucho a vyskytuje sa plynatosť. Ak zápcha nie je spôsobená nejakou prekážkou v hrubom čreve, napríklad polypom, zrastom alebo novotvarom, môžeme si veľmi pomôcť bylinnou kúrou proti obstipácii. Účinkuje už po ôsmych hodinách od užitia čaju alebo sirupu a nie je návyková ani nemá žiadne vedľajšie účinky. Môže sa v doporučenom dávkovaní užívať dlhodobo dovtedy, koľko treba. Ak zápcha pominie, môžeme ju vysadiť, ak sa znovu objaví, môžeme ju zase nasadiť. Obsahuje bezpečné a výborné liečivé rastliny ako napríklad krušinu a mätu.

 

Zdroj: www. lecbabylinka.euweb.cz