Zdravé návyky

Ako si urobiť ranný detoxikačný nápoj? Určite poznáte veľa receptov, vyskúšajte tento a uvidíte:

- dve stredné jablka a koreň zázvoru /asi 3 cm/ odštavíme,

- pridáme  štavu z dvoch citrónov /pre taničku je to veľa, alé každý je iní/.,

-  štipku kajetanského korernia,

- mletú škoricu, zamiešame. Dobrú chuť.

Ako si urobiť popoludnajší nápoj a získať tak potrebné živiny na stavbu a rast našich buniek?

- 300 g cvikly /červenej repy/,

- 100 g zeleru,

- 100 g mrkvy,

- 30 g petržlenu,  koreň,

- 1 stredný zemiak. Toto všetko odštavíme a snažíme sa vypiť čerstvé, nedávať do chladničky.

Zdroj. Mgr. Evka Beňačková z Topoľčian, ďakujeme pekne zaň.

 

Deväť zdravých návykov:

 1. Buďte na seba dobrý.

 2. Meditácia: Relaxujte, relaxujte, relaxujte.

 3. Cvičenie.

 4. Hlboké dýchanie.

 5. Kartačovanie suchej kože.

 6. Sauna a párny kúpel.

 7. Naklonená doska – 45 stupňov.

 8. Terapa farbami a slnečných svetlom.

 9. Reflexná masáž chodidiel a dlaní.

Zdroj: Zázračná detoxikácia – Robert S. Morse

 

Zásady žiariaceho zdravia:

 1. Zdravo a pozitívne myslieť.

 2. Pestrá strava – pravidelné a malé porcie,

 3. Starostlivosť o vlastné fyzické telo, ono vám povie, čo potrebuje.

 4. Spánok a odpočinok.

 5. Zdravý pohyb a pravidelné vyprazdňovanie.

 6. Pozitívne emocie a psychohygiena.

 Zdroj: Dr. Norman Walker /1866 – 1984/, dožil sa svojou životosprávou 118 rokov. Až do svojej fyzickej smrti sa venoval domácim prácam a záhradkárstvu.. Vybraté z knihy – Zařici zdraví.

 

Životospráva podľa pátra Františka Ferdy

 

          František Ferda sa venoval nielen jasnovidnému stanoveniu diagnóz, ale tiež senzibilnému vyšetrovaniu vhodnosti či škodlivosti jednotlivých potravín. Doporučené potraviny a poživatiny:

 • piť pramenitú vodu,

 • jesť chleba, hlavne žitný, domáce pečivo, domáce knedlíky,

 • zeleninu tradične pestovanú, občas cesnak a cibuľu, pokiaľ nie je alergia, chren, slanina,

 • korenie: zázvor, anýz, bobkový list, mrkva, petržlen, lieskové orechy,

 • pivo, len plzenské, i iba občas,

 • piť bylinkové čaje, striedať viacej druhov,

 • mušť – neutralizuje močovinu z mlieka.

         Dôležité zásady:

a/ rozmanitosť stravy, nič vo väčšom množtve,

b/ pozor na jedlá, ktoré máme radi. Skrátka všetko s mierou. Ako páter hovoril: Jako ten vrabec, tamhle zobnout, tamhle zobnout, a to co nám nejvíce chutná, toho nejméne.

c/ vyhnúť sa pokrmom, ktoré sú nevhodné z dôvodu toxinov z kŕmenia chovných zvierat a prostriedkov ovocia a zeleniny,

d/ kto je veľa zemiakov, má ich doplňovať mrkvou a rascou. pretože zemiaky spôsobujú upchávanie mazových klbových kanálikov,

e/ nejesť veľa salámu, udenín, najmä konzervy,

f/ nepoužívať hlinikové hrnce. Kto sa stravuje v jedálňach, kde sa používa hlinikové nádobie, musí 1x za týždeň piť čaj z prasličky.

 

          Ako teda žiť? Uchovanie zdravia podľa pátera Ferdy je teda veľmi jednoduché:

 • stačí prostá, ale pestrá strava,

 • dostatok pohybu na čerstvom vzduchu,

 • dostatok spánku,

 • vydržať bez alkoholu a tabáku,

 • nezaťažovať organizmus nadmerne, či už prácou alebo športom,

 • naučiť sa zhlboka dýchať,

 • nájsť si vždy aspoň chvíľku pokoja pre rozjímanie, relaxaciu alebo meditáciu.

Zdroj: Receptář Pátera Františka Ferdy. Páter F. Ferda /1915 – 1991/. celý život si zachoval blahovú vieru a lásku k ľuďom. Jeho život nebol jednoduchý. V dobe prenasledovania kňazov strávil 9 rokov vo väzení. Plne sa snažil naplniť Kristovo slovo. Ten svojich apoštolov poslal nielen hlásať evanjelium, ale tiež uzdravovať a liečiť choroby. Snaha pomáhať chorým a trpiacim ho priviedla k bylinkárstvu a iridoskopií /metóda stanovenia diagnózy z očí/.

 

Tri Jedny veci podľa autorov knihy – Liečebný kód – sú:

          Jedna vec č. 1: Na planéte Zem existuje jedna vec, ktorá dokáže vyliečiť takmer každý problém vo vašom živote. Čo je tou vecou? Je ňou imunitný a hojivý systém tela.

          Jedna vec č. 2: Na planéte Zem existuje jedna vec, ktorá Jednu vec č. 1 vyradí z činnosti. Takže, čo to je? Je to stres /zrejme však nie to, čo si pod stresom predstavujete/. Jedna sa o chronický stres uložený v štruktúre bunky. Môže byť dedičný, ale i získaní počas života. Tento stres sa ukladá v bunkovej pamäti v každej bunky a tak odpája imunitný a lymfatický systém fyzického tela.

          Jedna vec č. 3: Na planéte Zem existuje jedna vec, ktorá Jednu vec č. 1 uvedie znovu do činnosti. Čo to je? Je to liečenie problémov srdca.

          Udivujúcim aspektom tohto všetkého je, že žiadny Liečebný kód  nikdy „nelieči“ žiadne zdravotné problémy. Liečebné kódy sa zameriavajú iba na „problémy srdca“, o ktorých viac ako pred 3000 rokmi písal Šalamún, keď v knihe Prísloví 4:23 povedal: „Stráž si svoje srdce nadovšetko, lebo z neho pochádzajú všetky problémy života.“ Všimnite si, že hovorí: všetky problémy života pochádzajú zo srdca. Preto tak veľa ľudí hlási po použití Liečebného kódu uzdravenie zo všetkých zdravotných problémov, aké si viete predstaviť.

          Objav Liečebných kódov je v skutočnosti objavom štyroch liečebných centier tela, ktoré korešpondujú s hlavnými riadiacimi centrami pre každú bunku v tele. Tieto liečebné centrá fungujú zrejme ako skrytá poistková skriňa  a keď sa zapnú správne spínače, umožnia liečiť takmer všetko. Robia to tým, že odstránia z tela stres, ktorý ich vypol a tým umožnia nervovo-imunitnému a lymfatickému systému znovu konať svoju prácu v liečení všetkého, čo je v tele chybné.

          Keby sme sledovali dráhu zdravej energie, ako prechádza cez štyri centrá liečenia do tela, prišli by sme k týmto fyzickým systémom:

          Koreň nosa. Hypofýza alebo podmozgová žľaza /často označovaná za riadiacu žľazu, lebo riadi hlavné endokrinné procesy tela/ a epifýza /mozgový podvesok/.

          Spánky. Vyššie funkcie ľavej a pravej polovice mozgu a hypotalamus.

          Sánka. Reaktívny emocionálny mozog, plus miecha a centrálny nervový systém.

          Ohrýzok. Miecha a centrálny nervový systém, plus štítna žľaza.

 

Ako liečebný kód aktivuje uvedené centrá liečenia?

          Centrá liečenia aktivujeme pomocou svojich prstov. Liečebný kód je jedna zostava ľahkých pozícií rúk. Je to veľmi jednoduché. Ľahko to naučíte vykonávať šesť – až sedemročné dieťa. Liečebný kód vykonáte tak, že nasmerujete všetkých päť prstov oboch rúk na jedno alebo viacero liečebných centier vo vzdialenosti 5 – 7,5 cm od tela. Cez ruky a prsty smerujú toky energie do liečebných centier.

          Liečebné centrá aktivujú energetický liečebný systém, ktorý funguje paralelne s imunitným systémom. Namiesto zabíjania vírusov a baktérií sa však zameriava na spomienky spájajúce sa s problémom, na ktorý človek myslí. S použitím pozitívnych, hojivých energetických frekvencií ruší a nahrádza negatívne, deštruktívne frekvencie. Liečivá energia transformuje deštruktívnu energiu uloženú ako bunkové spomienky v tele či myslí, zásadným spôsobom vplývajúc na fyziológiu buniek k tele.

Prečo sa to volá „KÓD“?

          Dôvod, prečo sa to nazýva – Liečebné kódy spočíva v tom, že každý postup si vyžaduje kódovú sekvenciu. Cvičenie zapína určitú kombináciu týchto štyroch liečebných centier v danom poradí. Toto poradie je nesmierne dôležité na odstránenie stresu v tele spajajúceho sa s nejakým konkrétnym problémom a na vyliečenie bunkových spomienok, ktoré sa vzťahujú k tomuto problému. Vykonanie  Liečebného kódu aktiváciou liečebných centier pomocou prstou trvá priemerne asi 6 minút. Pokojne to môžete robiť aj v ľahu na pohovke. /Poznámka juraja – mne to vyhovuje najviac/. Niektorí ľudia cvičia aj počas telefonovania, sledovania televízie, čítania kníh a iných činnosti.

Existuje nejaký dôkaz toho, že Liečebné kódy naozaj fungujú?

          Tisíce hlásení klientov o tom, ako sa sami vyliečili z mnohých problémov, ktoré boli pokladané za neliečiteľné. Tradičné diagnostické testy /test variabily srdcovej frekvencie/, ktoré ukazujú, že po používaní Liečebného kódu sa stres z tela natrvalo odstráni. V posledných rokoch dokázalo niekoľko ľudí izolovať a kvanifikovať frekvencie lásky a iných kladných vlastností. Frekvencia lásky v nás sídli v každej láske naplnenej spomienke nášho srdca. Dovoľte, aby som vám to dokázal.

          Myslite na najradostnejšiu spomienku svojho života, na spomienku naplnenú najväčšou láskou. So zatvorenými očami si túto spomienku na chvíľu plne vybavte, znovu si ju privolajte, akoby to bolo teraz. Čo cítite? Neprežívate znovu, aspoň do určitej miery, tú istú chvíľu? Aj keby od nej ubehli desiatky rokov? Prečo je to tak?

          V okamihu, keď nájdete prístup k láskou naplnenej spomienke a aktivujete ju, šíri sa vašim telom frekvencia lásky a tá má tomu primeraný fyziologický liečebný účinok. Inštitút HeardMath zverejnil štúdie, že aktivovanie typov pozitívnych spomienok môže mať skutočne liečivý účinok na poškodenú DNA.

 

Ako vykonávať univerzálny Liečebný kód?

          Používajte štyri nižšie znázornené  cvičebné pozície v uvedenom poradí a uvolnenými prstami „vysielajte žiarenie“ do liečebných centier /akoby špičky vašich prstov boli malé baterky spojené spolu/ zo vzdialenosti 5 – 7,5 cm od tela. Nezáleží na tom, či máme prsty vystreté alebo zohnuté /ako je vám najpohodlnejšie/, špičky prstov sú však nasmerované na oblasť okolo liečebného centra. Mať končeky prstov od tela vo vzdialenosti 5 – 7,5 cm je niekoľkonásobne účinnejšie než dotýkať sa liečebných centier prstami. Vytvára sa nad bránou liečebného centra energetické pole, ktoré telu umožňuje okamžite vytvoriť presný model pozitívnej alebo negatívnej energie potrebný na liečenie. Keď máte prsty kúsok od tela, vytvára to presnú polaritu potrebnú v danom okamžiku na odovzdanie podstatne väčšieho množstva energie.

          Štyri liečebné centrá.

Koreň nosa – medzi koreňom nosa a stredom obočia, keby bolo obočie zrastené.

Ohryzok – presne nad ohryzkom.

Sánka – na spodnej časti zadného okraja sánky, po oboch stranách hlavy.

Spánky – asi cm povyše spánku a cm smerom k zadnej časti hlavy, po oboch stranách hlavy.

          Ak sa vám ruky odchýlia od centrá, k liečeniu bude dochádzať aj tak. Oveľa dôležitejšie než dodržiavať presnú pozíciu rúk, je váš zámer liečiť.

 

          Ako už teraz viete, mnohé problémy, ktoré vás trápia majú svoj zdroj v bunkových spomienkach a nachádzajú sa pod hladinou vedomej pozornosti. Liečebný kód sa k týmto problémom dostáva, je však pravdou, že pracuje rýchlejšie, ak dokážete presne určiť aspoň časť svojho súčasného problému.

           Bolo zistené, že každý problém, ktorý môže človek v živote mať spadá do jednej /alebo viacerých/ z dvanástich kategórií. Toto je prehľad dvanástich kategórií, ktoré posudzuje Vyhľadávač srdcových problémov:

Kategória 1: Neschopnosť odpúšťať.

Kategória 2: Škodlivé konanie.

Kategória 3: Nesprávne kréda.

Kategória 4: Láska verzus sebectvo.

Kategória 5: Veselosť verzus smútok a depresia.

Kategória 6: Pokoj verzus úzkosť a strach.

Kategória 7: Trpezlivosť verzus hnev, pocit sklamania, netrpezlivosť.

Kategória 8: Láskavosť verzus odmietanie alebo nevľúdnosť.

Kategória 9: Dobro verzus nebyť dosť dobrý.

Kategória 10: Dôvera verzus snaha všetko kontrolovať.

Kategória 11: Pokora verzus nezdravá pýcha, arogancia, snaha o zachovanie imidžu.

Kategória 12: Sebakontrola verzus strata kontroly.

 

          Prvé tri kategórie systému Liečebných kódov nazývame kategórie spomaľovačov. Pojem spomaľovač používame preto, lebo potláčajú život, zdravie a prosperitu. Ak má dôjsť k trvalému, úplnému vyliečeniu, musia sa odstrániť. Odstrániť je silné slovo, a zrejme nikto z nás to nikdy nedokáže úplne. To je v poriadku. Úspešnosť okolo 90 % úplne postačí.

Zdroj: Alexander Loyd a Ben Johnson – Liečebný kód.

 

22. Životných pravidiel:

ktoré by sa mali stať našou smernicou a kostrou nášho konania:

 1. dobrý čerstvý vzduch,

 2. čistá voda,

 3. surová strava,

 4. byť šťastný,

 5. spánok a pokoj,

 6. láska a porozumenie,

 7. pohodlná telesná teplota,

 8. čistota,

 9. slnečný svit a nepriame slnko,

 10. energický pohyb,

 11. uvolnenie,

 12. pocit súnáležitosti,

 13. hry a odpočinok,

 14. vyhýbať sa rozčuľovaniu, vyradiť nadmerný stres,

 15. zabezpečiť si živobytie,

 16. radostné okolie,

 17. sebaovládanie,

 18. prospešná mnohotvárna práca,

 19. motivácia, inšpirácia,

 20. zosilené púdy,

 21. spokojnosť,

 22. sebavedomie, viera a úcta.

          Nebudeš schopný všetky požiadavky splniť naraz, ale ... kto sa bude snažiť a stanový si určitý cieľ, ten to dokáže. Staň sa živým príkladom pre tých, ktorí ešte váhajú. Príklady vždy ťahajú, či už vedomé alebo nevedomky.

 

Zdroj: Helmut Wandmaker - Co vám doktoři neřeknou? Chceš být zdravý?